Studio jogi Małgorzaty Madej

O mnie

Małgorzata Madej – dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B.K.S. Iyengara (Stopień – Junior III)

Jogę wg metody B.K.S. Iyengara praktykuję od 1986 r. Moi pierwsi nauczyciele to Sławomir Bubicz, Konrad Kocot, Jurek Jagucki, Gabriella Giubilaro – która stała się dla mnie wzorem nauczyciela – przybliżali mi jogę coraz bardziej. Zapragnęłam dzielić się tą wiedzą z innymi i od 1990 r. uczę jej. Kolejni nauczyciele Faeq Biria, Lois Steinberg, Rita Keller to pogłębianie wiedzy, odkrywanie siebie w jodze. Kilkumiesięczne pobyty w Indiach (w latach 1999/2000, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014) w Instytucie Iyengara, w Punie, praktyka z Gitą i Prashantem Iyengar dały mi nowe spojrzenie na jogę – na jej uczenie i praktykowanie. Pobyt u źródła jest zawsze bardzo inspirujący.

30 letnie doświadczenie w nauczaniu jogi pozwala mi na świadomą pracę z adeptami jogi, dbanie o ich zdrowie i prawidłową praktykę.

Nie ma więc końca zgłębiania tej wiedzy i praktyki. Uważam, że to też jest w jodze fascynujące, że nie ma takiego momentu w praktyce, w którym możemy sobie powiedzieć: „To już koniec mojej pracy, nic już więcej nie jestem w stanie zrobić” Mówi się o tym, że joga daje większy spokój, harmonię, zdrowie fizyczne i psychiczne. O tym praktykujący ją może przekonać się bardzo szybko. Moim zdaniem joga oczyszczając nas, dociera do tych najciemniejszych zakątków naszej duszy, co często nie jest zbyt przyjemne. Ale uświadomienie sobie tego i praca nad tym sprawia, że powoli, z mozołem możemy rozwiązywać problemy zalegające głęboko w naszym wnętrzu.